Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

95-а річниця проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР
В українського народу є багато дат, що вписані в його історію, 22 січня 1919 року – є одним з найважливіших моментів у процесі національного державотворення. В цей день було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки із Західно - Українською Народною Республікою. Сьогодні Україна є цілісною, єдиною, незалежною. Саме такою її хотіли бачити наші пращури, які намагалися реалізувати споконвічне прагнення до утворення цілісності.Реалізовуючи у регіонах завдання Президента України В.Ф.Януковича щодо забезпечення національної єдності та громадянської злагоди (у контексті відзначення Дня Соборності та Свободи України і 95-ї річниці проголошення Акта злуки напередодні Дня Соборності, сьогодні пройшла нарада з керівниками відділів апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації з метою формування атмосфери толерантності , довіри і взаємоповаги у суспільстві .

Начальник відділу культури райдержадміністрації Валентина Бражук ознайомила усіх присутніх зі складним шляхом становлення єдиної соборної, незалежної держави – України, від 1917 року до сьогодення. Зокрема , що вперше про Україну, як про окрему державу почали говорити в 20 столітті. У результаті прийняття III Універсалу Української Центральної Ради 7 листопада 1917 р. була проголошена Українська Народна Республіка, до складу якої увійшли 9 українських губерній. Під впливом цих подій в жовтні 1918 р. у Львові представники західноукраїнських політичних партій створили Українську Національну Раду, а 19 жовтня того ж року було проголошено утворення Західно-Української Народної Республіки. З тих пір між урядами УНР і ЗУНР велися переговори про втілення ідеї соборності.

1 грудня 1918 у Фастові був підписаний "Передвступний договір" про об'єднання УНР і ЗУНР, у якому було заявлено про непохитний намір найближчим часом створити єдину державу. Як наслідок, восени 1918 року утворилася Західно-Українська Народна Республіка. 22 січня 1919 цей договір, відомий як «Акт Злуки», був оприлюднений у Києві на Софіївській площі. На його підставі ЗУНР входила в УНР . Однак, внаслідок складної міжнародної і внутрішньої ситуації, возз'єднання українських держав не було втілено в життя, їх адміністративні органи продовжували діяти незалежно. В Україні громадськість вперше широко відзначила день возз'єднання УНР і ЗУНР 22 січня 1990 року, коли люди утворили багатокілометрові живі ланцюги між містами.

Звертаючись до присутніх на нараді голова райдержадміністрації Олег Несен підкреслив вагомість значення соборності для України, при цьому зазначив : « Це свято нагадує нам, особливо підростаючому поколінню, що Україна нерозділена, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина держава і ми - єдиний народ!

Я глибоко переконаний, що Україна є великою державою з величезним потенціалом і великим майбутнім. Нехай же наша державницька діяльність позначається світлими справами, спрямованими на розвиток і зміцнення держави , на добробут і розквіт духовності народу. Зичу усім громадянам України здоров'я і злагоди, сил та натхнення, успіхів та задоволення від роботи на благо нашої Вітчизни!» На завершення наради голова райдержадміністрації Олег Несен  дав доручення  відділам осівти , молоді та спорту , культури  провести урочисті заходи в закладах освіти та культури .


Категорія: Мої статті | Додав: vova (21.01.2014)
Переглядів: 220 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: