Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

Афганістан – це рана, яка болить і досі

15 лютого вся країна згадує про своїх героїв воїнів-інтернаціоналістів, які несли службу в гарячих точках Афганістану.

Війна в Афганістані забрала життя багатьох синів України. Це рана, яка і досі кровоточить спогадами в серцях воїнів, які повернулися з війни. Це вічна пам`ять про тих, хто залишився лежати там, серед гір Афганістану.
Щороку, напередодні 15 лютого, за ініціативи колективу Полянської сільської ради та працівників культури, проводиться тематична зустріч з молоддю, на яку запрошують Жубінського Федора Володимировича.

Саме цій людині випала доля пройти і побачити це пекло на власні очі.
Жубінський Федор Володимирович народився 6 січня 1959р. на Житомирщині в селі Будо-Літки у родині робітників. По закінченні школи вступив до Житомирського медичного училища де був у групі військової підготовки. Згодом був призваний до військової служби яка тривала з 1978 по 2002 рр. За цей період прийшлося 2 роки і 3 місяці проходити службу в Афганістані.

В квітні 1986 року залишивши родину потрапив до Афганістану в провінцію Кундус. Слжуба проходила при ракетному дивізіоні,  де Федір Володимирович займав посаду начальника медичного пункту.

Під час бесіди було помітно, як важко ділитися спогадами Федору Володимировичу, бо воно болить й досі, а бачити приходилось багато чого, багато чого прийшлося пережити.

Але коли запитали, що згадується найбільше, то він відповів: гори, місцеві краєвиди та ті, хто був там поряд. «Ми всі були наче одна велика єдина родина, в якій кожен підтримував і допомагав,  ділився останнім», – зазначив Ф.Жубінський. З посмішкою він згадав про зустріч з земляком Заглядою Олегом, коли переглядав списки і побачив в них  свого земляка, вийшов  і запитав хто такий.
“Це ніби щось рідне, своє побачити на чужині.” У липні 1988 р. повернувся додому був нагороджений медаллю за «Бойові заслуги». На даний час Федір Володимирович разом з родиною проживає в м. Славута. Він і надалі продовжує свою медичну діяльність у с. Колом`є. За його професіоналізм, доброзичливість та чуйність  його поважають колеги та жителі Полянської сільської ради. Завжди привітний та уважний до своїх пацієнтів лікар і досі виконує свій медичний обов’язок перед державою та людьми.

Шановні воїни – інтернаціоналісти  міцного Вам здоров’я та чистого мирного неба над головою.

Категорія: Мої статті | Додав: vova (24.02.2015)
Переглядів: 94 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: