Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

До Дня вшанування жертв політичних репресій

З метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті,утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства , відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2007 р. №431 "Про заходи у зв'язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937 – 1938 років" щороку у третю неділю травня в Україні відзначається День пам'яті жертв політичних репресій. День пам'яті встановлено окремою датою на підтримку ініціативи громадськості.

З метою належного відзначення Дня пам'яті жертв політичних репресій, в центральній районній бібліотеці було проведено засідання круглого столу на тему «Минуле з гірким присмаком».

Учасники круглого столу говорили про розгортання голодомору і репресій в нашому районі, наголошували на історичних моментах, що свідчать про знищення свідомо мислячих діячів та акцентували увагу на діях політичних в'язнів. Працівники районної бібліотеки зачитали спогади людей, які особисто на собі відчули , що це таке табори для політв'язнів. Пережити той страшний період . Головним наслідком масових репресій було фізичне винищення активної та інтелектуальної частини нації і моральне розтління тих, кого терор не торкнувся. Репресії сталінського режиму завдали відчутного удару по усьому суспільству. Була понівечена доля мільйонів людей. В атмосфері страху, наклепів, насильства виховувалось ціле покоління людей. Україна зазнала величезних демографічних втрат, був знищений цвіт її інтелігенції, зруйновано генофонд. Засобами репресій в Україні утвердився сталінський тоталітарний режим.

Крім того в районній центральній бібліотеці було оформлено експозицію, присвячену жертвам масових політичних репресій 1937-1938 рр., що створювала особливу атмосферу та спонукала до розуміння шляху, сповненого труднощів і випробувань, яким пройшов український народ до своєї незалежності.

В сільських бібліотечних закладах представлено тематичні виставки документів та матеріалів, пов'язаних з роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 - «Повернення правди".

Категорія: Мої статті | Додав: vova (23.05.2014)
Переглядів: 213 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: