Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

Круглий стіл "Шляхи України до Незалежності"

Сьогодні в приміщенні Славутської районної центральної бібліотеки відбулося засідання «круглого» столу на тему: «Шляхи України до Незалежності». Одночасно в рамках проведення «круглого» столу відбулася і презентація нової книги відомого письменника сучасності Миколи Руцького «Вони виборювали волю України». Даний захід було проведено в рамках відзначення 23-ї річниці Незалежності України.

Участь у засіданні «круглого» столу прийняли голова Славутської районної державної адміністрації Василь Остапчук, голова районної ради Леонід Радзивілюк, працівники культури, громадські діячі, представники ЗМІ, працівники бібліотечної системи району. Спочатку до присутніх звернулася начальник відділу культури РДА Валентина Бражук, яка привітала усіх з наступаючим Днем Незалежності та зазначила, що до цього свята наш народ йшов через утиски, впродовж усієї своєї історії від часів Київської Русі і до сьогодення.
Далі невеликий екскурс у минуле зробив вчитель історії Хоровецького навчально-виховного комплексу Михайло Нечай, який розповів про основні етапи становлення України як незалежної і суверенної країни, про здобутки нашої держави за роки незалежності та про виклики, які сьогодні стоять перед нашою Батьківщиною. Після виступу історика слово взяв письменник та громадський діяч Микола Руцький. Ця легендарна особистість народилася на Рівненщині, наразі разом з дружиною Микола Миколайович проживає у місті Нетішин. Є автором таких книг як, «Система», «Вертеп смерті», «Вони виборювали волю України», «Голгофа», інші. У своїх творах вивчає діяльність воїнів УПА під час Великої Вітчизняної війни, адже впевнений, що є дві теми однієї війни. Саме твори цього письменника є важливими для сучасного державотворення, адже в них відкриваються ті події, які протягом тривалого часу були невідомі пересічному громадянинові.


Презентуючи свою книгу, Микола Миколайович розповів присутнім багато цікавих фактів, які він дізнався під час її написання. Зокрема, присутні дізналися багато невідомих раніше фактів про діяльність організації «За Україну», яку очолював Іван Олійник та яка діяла на теренах Славутського району. Висловив свою думку М.Руцький і стосовно сучасних подій на Сході. Так, користуючись нагодою прочитав присутнім власний вірш «Білі коні», який був написаний вже досить давно, однак напрочуд чітко описує сьогоднішні події.


Свої думки під час засідання «круглого» столу висловили і президент благодійного фонду «Пам’ять нащадків» Казимир Шептицький, і активісти Всеукраїнського об’єднання «Майдан» Володимир Скомороха, Андрій Щурик, присутні.
«Починаючи з часів Богдана Хмельницького незалежність України залежала від Росії, яка завжди називала себе «старшим братом». Однак, починаючи з 90-х років, правда почала розкриватися. І сьогодні, ми нащадки, просто зобов’язані проводити подібні заходи, для того, аби знати своє минуле»,- звернувся до присутніх голова райдержадміністрації В.Остапчук та подякував усім за активну участь у заході.

 Сектор інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю.

Категорія: Мої статті | Додав: vova (23.08.2014)
Переглядів: 175 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: