Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

"Як вогонь у серці, я несу в майбутнє невгасиму мову, слово незабутнє"
8 листопада  відбулось обласне свято до Дня української писемності та мови: "Як вогонь у серці, я несу в майбутнє невгасиму мову, слово незабутнє" на базі Славутської районної бібліотеки , на яке зібрались бібліотекарі сільських бібліотек району, працівники обласної універсальної національної бібліотеки ім.Островського ,керівники та фахівці закладів та установ культури, освіти району,члени обласної організації Національної спілки письменників . Від влади присутніми на обласному святі були голова районної ради Л.Радзивілюк, заступник голови райдержадміністрації Василь Колодніцький, керівник апарату райдержадміністрації Наталія Войтюк.
 

З привітальним словом від імені районної влади до всіх присутніх звернувся голова районної ради Леонід Радзивілюк, який зокрема сказав :Найбільше і найдорожче добро в кожного народу - це його мова і обов'язок кожного українця зберегти її та передати нащадкам, як найцінніший скарб. Цьому питанню приділяє велику увагу й Президент України Віктор Янукович, який наголошує на тому, що держава і надалі розвиватиме українську мову.  Із здобуттям Україною Незалежності одним із найважливіших завдань, що постало перед державою, було створення всебічних умов для розвитку і утвердження української мови як державної, тому Указом Президента України від 1997 року 9-го листопада було встановлено День української писемності та мови. Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, привернення уваги світового українства до проблем української мови, її вивчення та розвитку, пропаганди і популяризації, та водночас демонстрацію її краси й багатства.»

Заступник голови райдержадміністрації Василь Колодніцький підкреслилив важливе значення бібліотечного фонду, як головного джерела задоволення духовних і професійних потреб суспільства в цілому, так і окремих його громадян та проаналізував,що районна влада працює над постійним поповненням бібліотечних фондів сільських бібліотек . Так, у 2013 році на закупівлю літератури виділено з різних джерел 52тисячі гривень: 10 тисяч гривень – з районного бюджету, 32 тисячі - із бюджетів сільських рад та 10тисяч гривень з інших джерел. Також із районного бюджету на підписку періодичних видань витрачено 20 тисяч гривень.

Владою сьогодні звертається увага на створення належних умов праці для бібліотекаря. Багато років поспіль бібліотеки району не опалювались. За останні роки відновлено опалення у 25 сільських бібліотеках. В 21 приміщенні поставлені електроконвектори, у 4 проведено газове опалення. Також заступник голови райдержадміністрації привітав усіх з Днем української писемності та мови . «Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.»- сказав Василь Іванович.

 

На заході звучала українська мова, українська пісня ,звеличена в віках,вірші та фрагменти з творів відомих письменників, авторська поезія . Дуже цікавим і жвавим став виступ вчительки української мови та літератури Любові Ющук,яка зачарувала присутніх читанням власних віршів , про слово , про мову , простих і пронизливих водночас.

Крім того, усі виступаючі наголошували ,що мова - найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови - це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою - сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

На обласному святі поети й письменники нашого краю говорячи про українську мову та писемність, висловлювали повагу у ставленні до мови та національної культури держави, громадянами якої вони є та говорили, що обласний захід ,який був приурочений Дню української писемності та мови став "озерцем національної духовності й культури, прикладом спілкування та єднання людей, зв'язком поколінь українського народу.

     Також  працівники обласної універсальної національної бібліотеки ім.Островського представили виставку рідкісних книг , які є у них та підкреслили, що щорічно відбувається збільшення надходжень до бібліотеки видань українською мовою і є що запропонувати читачам ,щоб зацікавити і почерпнути багатство глибини знань, в тому числі і української мови .

Отож, як сказав Олесь Гончар: «Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе.»  Тож даваймо оберігати, плекати та звеличувати українську мову.

Категорія: Мої статті | Додав: vova (12.11.2013)
Переглядів: 782 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: