Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

Річниця Революції Гідності

    Більше року тому в країні розпочалася Революція Гідності – масовий протестний рух. Його кульмінацією стали трагічні події 18-21 лютого. Проти мирних громадян  було використано зброю, внаслідок чого загинуло більше 100 людей. Це була ціна, яку заплатила Україна за прагнення змінитися. Указом Президента України від 11.02.2015 № 69/2015 на підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської  і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє  в Україні встановлено День  Героїв Небесної Сотні -20 лютого, який  відзначатиметься щороку .

     У  п’ятницю 20 лютого 2015 року в  с.Ногачівка, біля пам»ятника «Небесна сотня» пройшов  районний захід із вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

        На захід завітали представники влади, жителі села, учні Жуківського НВК, була присутня родина Героя Небесної Сотні В. Чаплинського та учасника АТО В.Ознамця.

      Мітинг – реквієм до дня вшанування Громадян, які брали участь у Революції Гідності розпочався з вшанування пам’яті загиблих героїв хвилиною мовчання .

До присутніх звернувся керівник апарату райдержадміністрації,учасник майдану- Ігор Крутенчук, який згадуючи події на майдані говорив про  щиру відвагу, силу духу та стійкість усіх тих, хто віддав своє життя під час Революції гідності.  Також Ігор Іванович прочитав вірш, який був написаний на Майдані про   все те, що відбувалося на головній площі столиці.

Захід продовжився  виступом заступника голови районної ради Петра Притуляка. : « На мйдані були  люди різного віку та статі, яким було небайдуже майбутнє держави. Вони приходили на Майдан свідомо, відстоюючи права і свободи кожної людини…» -сказав Пертро Петрович.

  Під час заходу виступаючі  ділились враженнями  між подіями на Майдані і бойовими діями на Сході країни. А людей, які здійснили Революцію гідності та зараз воюють із сепаратистами, називали  героями України.

    Участь у проведенні свята взяли  учні-старшокласники Жуківського НВК. Вони декламували вірші  приурочені героям Майдану, а під час звучання пісні  «Пливе кача» присутні на заході діти  запалили лампадки – «свічі пам̓яті»  за загиблими, після чого до підніжжя пам»ятника були покладені   квіти та лампадки.

Категорія: Мої статті | Додав: vova (24.02.2015)
Переглядів: 256 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: