Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

Славутську районну бібліотечну систему відзначено на обласному рівні за кращу популяризацію творчості Тараса Григоровича Шевченка.

Рік 2014 – рік Тараса Шевченка, геніального сина України, великого Поета і Пророка. Це ще один рік осмислення, хто ми і куди йдемо, які цінності обираємо: ті, які сповідував Він і які нині сповідує весь цивілізований світ, чи новітнє ярмо і напівколоніальне існування. Саме своєю волелюбністю, сповідуванням принципів демократизму і гуманізму наш поет і сьогодні є сучасним, близьким та зрозумілим кожному.

В рамках року Кобзаря юнацький абонемент Славутської районної бібліотеки взяв участь у конкурсі серед учнів 9 – 10 класів, які є читачами сільських та районної бібліотек. В результаті I етапу, який відбувся на базі районної бібліотеки для дорослих, було визначено трьох переможців: Іванову Зоряну с. Цвітоха, Сопіжко Іванну с. Миньківці, Андрійчук Олесю с. Манятин. Їх роботи було направлено до участі в другому турі конкурсу обласної бібліотеки для юнацтва. Журі  відзначило високий рівень окремих творчих робіт юних читачів бібліотек. І нам дуже приємно, що за підсумками літературного конкурсу в номінації «Проза»  диплом III ступеня від Управління культури, національностей та релігій Хмельницької ОДА за есе «Сила слова Кобзаря» отримала Олеся Андрійчук з села Манятин.

Також  на початку 2014 року обласною універсальною науковою бібліотекою було оголошено конкурс на кращу бібліотеку з питань популяризації творчості Тараса Григоровича Шевченка «Шевченко йде дорогами Поділля».Славутська районна бібліотечна система взяла активну участь у конкурсі і перемогла, отримавши Диплом I ступеня і цінний подарунок.

 

Підготовку до широкого відзначення 200 – річного ювілею Тараса Шевченка Славутська районна бібліотечна система розпочала ще у 2013 році. Книгозбірні району стали справжніми провідниками Слова та ідей Великого сина України, носіями його спадщини.

Так у районній центральній бібліотеці було проведено районну учнівську конференцію «Світова велич Тараса Шевченка». У ній взяли участь тринадцять школярів з різних навчальних закладів району. Ряд заходів відбулося у сільських бібліотеках – філіалах. Зокрема, конкурс декламаторів «Священна та година, коли Кобзар до рук бере дитина» пройшов у Клепачах, літературна година «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» - в селах Піддубці. Сьомаки, історико – літературне дослідження «Тарас Григорович Шевченко і Поділля» в Дякові, літературно – мистецька композиція «І цвіт на камені Шевченка пам’ятає» - в Губельцях, літературна вікторина «Чи знаємо ми Шевченка?» - в селі Понора.

Велика увага приділена наочній популяризації життєвого і творчого шляху Кобзаря. Книжкові експозиції, виставки малюнків, плакатів, декоративно – прикладного мистецтва стали даниною пам’яті та шани великому Пророку.

 В читальній залі районної бібліотеки  на протязі року діяла розгорнута книжкова виставка  «Пророк. Мудрець. Месія». На ній під розділами «Шевченкове слово в віках не старіє», «І говорило полотно про його муки, мрії і любов2, «Не називаю її раєм…», «Вони ідуть на висоту Тараса», «Наш край – історії скарбниця, тут б’ється серце Кобзаря» розмістилося справжнє духовне багатство українського народу.

Рік Шевченка в районній бібліотеці розпочався літературно – мистецькою композицією «Живи в мені ти, спів святий Тараса». Ведучі літературного зібрання повідали всім багато цікавого і невідомого про Тараса Шевченка. Гарно озвучило сценарій тріо викладачів Берездівської районної дитячої школи мистецтв, які зіграли і «Реве та стогне Дніпр широкий», і «Думи мої, думи мої…», «Заповіт». Понад 240 поезій, 1200 малюнків залишив для своїх нащадків Тарас Григорович Шевченко. Це йому в світі поставлено найбільше пам’ятників. А для України, як прозвучало під час літературної композиції, досить  було однієї людини, щоб врятувати народ, цілу націю.

В наш час полум’яне слово Кобзаря нам дуже потрібне. Необхідні його внутрішня сила, правдивість, ідеали добра, рівності, його велике прагнення свободи, любов до свого народу, Батьківщини, мелодійність його поезії, мрії про майбутнє.

«Жива душа поезії Шевченка» під таким гаслом прокотився Славутчиною районний фестиваль читачів – декламаторів поезії славного Кобзаря, організаторами якого стали районна центральна бібліотека і відділ освіти, молоді та спорту. Учасники фестивалю надзвичайно творчо підійшли до вибору поетичних творів Шевченка. Переважна більшість продемонструвала й акторські здібності, перевтілюючись в драматичні образи, скажімо із поем «Наймичка», «Гайдамаки», балади «Причинна». Переконалися учасники заходу і в тому, що Шевченко – поет від Бога, його поезія увібрала в себе дух, характер і прагнення народу. Час не владний над поезією Кобзаря. Вона ніколи не старіє: людський розум завжди знаходитиме у ній те, що є сучасним, адже адресована вона «і мертвим, і живим, і ненародженим землякам…»

Титанічний образ поета, його надзвичайна доля, приваблювали і приваблюють до себе майстрів пера. Щорічно поповнюється поетична Шевченкіана: майже кожен поет вважає своїм обов’язком, а більше – за покликом душі і серця присвятити кілька рядків Шевченкові – своєму учителеві, наставникові, ідейному пророкові, чий «Кобзар» був настільною книгою для кожного. Не виняток і наші місцеві поети, члени літературного клубу «Дивослово». Засідання відбулося в рамках відзначення 200 – річчя Кобзаря і мало назву «Свіча вічності». В світлиці, насамперед,  звучало Слово Кобзаря – те Слово, яке поет, як пророк поставив на сторожі нації. Надія Пасічник, Зоя Стрихарчук, Марія Караван, Петро Надуваний розповідали про місце Шевченка в їх житті, присвячували поету власні вірші. Окрасою зустрічі був проникливий спів учасників, під чудовий супровід баяністів В.Бортового і Петра Бондарука. Саме до ювілею Кобзаря Зоя Стрихарчук і Василь Бортовий написали пісню «Кобзареве віще слово» і з задоволенням заспівали її для друзів.

Активну участь взяли читачі бібліотек району у фестивалі – конкурсі власних поезій «Садок шевченкових надій», який організувала редакція «Трудівника Полісся». Кращі творчі починання наших користувачів – дописувачів друкувалися на сторінках тижневика. Ми пишаємося, що вогонь душі шевченкових поезій запалив  нові зірочки.

 З метою привернути увагу учнів до безсмертної спадщини Кобзаря, виховувати гордість за вірного сина України гімназією № 2 на базі Славутської районної бібліотеки для дорослих 4 березня проведено вечір – портрет «Любові пам'ять незабутня…» приурочений світлій пам’яті Тараса Шевченка. Шевченкова творчість давно стала найважливішим і нетлінним складником духовного єства українців. Шевченко – це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть, у чому черпають сили і надії. Цей наснажливий захід переконливо довів, що саме Кобзар, як поет, зупинив самознищення української нації, що саме він утверджував Україну й українство своїм творчим життям, що саме для нього український народ – це батьки і матері, діди і прадіди, брати і сестри, діти й онуки, свої люди, які скрізь…

Твори Шевченка постійно супроводжують нас життям, за його рядками ми звіряємо свої думки, погляди, мрії. Мільйони українців підписалися б під словами Ліни Костенко: «Кобзарю! Знов до тебе я приходжу, бо ти для мене совість і закон». Торкнутись серцем вічного Слова Кобзаря, перейнятися його духом 24 лютого  злетілася до ЦРБ вся бібліотечна родина і влаштувала на честь 200 – річчя Тараса справжній поетичний флешмоб під назвою «Слово, пісня, дума Кобзарева, ви  - окраса й суть мого життя». Одягнені у вишиванки його учасники натхненно читали улюблені поезії Шевченка. Атмосфера була піднесена, відчувалося відродження чогось сокровенно українського. Ввижалося, що сам Поет, своїми творами промовляв до нас…

Славному ювілею Тараса Григоровича Шевченка присвячувалася і тематична районна конференція «Творчість Тараса Шевченка в контексті сьогодення», яка зібрала в районній бібліотеці вчителів української мови і літератури району, бібліотекарів, шанувальників слова Тараса. Тематика виступів була різноманітна, але головною ідеєю конференції було – Шевченкове слово має звучати не лише в ювілейний рік, а й сьогодні, завтра і завжди.

Тарас Шевченко – безсмертний. Його ім’я є уособленням непереборної волі, сили духу, пророчого дару. Поетичний спадок поета – це чисте джерело, що живить цілі покоління, тому що і сьогодні Кобзареві ідеали – Україна, Мати, Воля, Правда, Любов – священні для нас.

Категорія: Мої статті | Додав: vova (04.03.2015)
Переглядів: 601 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: