Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

«Сторінки історії села Старий Кривин»

12 січня у с.Старий Кривин пройшли урочисті збори, покладення вінків, квітів до пам'ятника воїнам-односельчанам, загиблим у роки Великої Вітчизняної війни.   В своєму виступі  голова Старокривинської сільської ради Малинюк В.А. відмітив : «Для Кривина окупаційні дні були страшними. Фашисти жахливо знущалися над людьми. 10 чоловік повісили на телеграфних стовпах, в тому числі сміливого комсомольця Васю Мисана, колгоспницю Коломійчук Уляну із старою матір′ю за допомогу партизанам. В парку розстріляли 16 «заложників» - тобто, ні в чому невинних людей. Замучили німці в Кривині Михайла Ковалінського, випалили йому очі, забили і закопали в парку. Він працював в конторі сторожем і допомагав партизанам.

Подібних епізодів є безліч, як і епізодів боротьби проти загарбників. Початок 1944 року був для жителів Славутчини найочікуванішим. 18 січня військові частини 287 стрілецької дивізії визволили Старий Кривин, а наступного дня батюшка села в присутності партизанів, очолюваних І.М.Яковчуком, освятив воду і попросив партизан дати салют, що ті і зробили. Минає 70 років від часу визволення нашого села від німецько-фашистських загарбників. Люди, що визволяли наш край, що боролися з нелюдями, доживають земний вік. Наш святий обов'язок пам'ятати тих, хто відстояв свободу, хто не пошкодував життя заради майбутніх поколінь». До жителів села звернулась від імені голови райдержадміністрації працівник відділу культури РДА Світлана Гримач , яка  повідомила , що відповідно до  Указу Президента України В.Ф. Януковича № 604/2012 «Про заходи у зв'язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», в районі сплановані і проводяться певні  заходи з  увічнення безсмертного подвигу народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, вшанування пам'яті полеглих у боротьбі за свободу Батьківщини, посилення соціального захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни та продовження традиції шанобливого ставлення до ветеранів.В Славутському районі 18 січня  стартуватиме  Всеукраїнська естафета пам'яті «Слава визволителям України», яка уже крокує по містам та селам нашої держави .Естафета " Від села до села" пройде всіма населеними пунктами району в ті дні, коли вони звільнялися.

У сільському будинку культури була організована виставка «Сторінки історії села Старий Кривин», що відображала історичні події, які відбувалися на території села та району в роки війни. Всі присутні мали змогу ознайомитися зі стендам «Вони захищали Батьківщину в 1941-1945 роках».

Концертну програму підготував народний аматорський хор ветеранів війни та праці «Журавка» м.Нетішин (керівник Л.Живага). Пісні воєнних років ще раз нагадали всім про героїчне минуле нашого народу. І наш священний обов'язок зберегти пам'ять про воєнне лихоліття, про ціну, що була сплачена нашим народом за перемогу над фашизмом, про мужність і нездоланність радянських воїнів.

Категорія: Мої статті | Додав: vova (21.01.2014)
Переглядів: 645 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: