Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

Свято Масляної

 

Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Цей смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту. Сьогодні Масляна є одним з церковних свят і називається ще Мясопустним або Сирним тижнем.

Назва свята «Масляна» пов'язана з тим, що в тиждень перед Великим постом з раціону харчування виключалися м'ясні продукти, а ось молочні ще вживати було можна, як і традиційні складові для приготування млинців: молоко, яйця, масло, сметана. У народі це свято асоціюється з смачними печеними млинцями та веселими гуляннями. Мета таких гамірних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму.

 

12 березня в селі Колом'є відбулись народні гуляння до свята Масляної. В заході прийняли участь перший заступник голови Славутської райдержадміністрації Мельник Олександр, заступник голови Славутської районної ради Лавренчук Олексій, завідувач сектору культури та туризму Бражук Валентина, полянський сільський голова Ліпська Любов, працівники районного будинку культури, депутати сільської ради, активісти та молодь села. Учасники художньої самодіяльності Колом'євського, Полянського, Крупецького, Старокривинського, Лисиченського, Головлівського, Ташенського сільськоих закладів культури, зразковий дитячий фольклорний колектив РБК "Перлинка" показали присутнім театралізовані дійства, народні фольклорні, танцювальні, естрадні художні номери. В програмі заходу були також спортивні змагання, частування смачними млинцями, пиріжками, узварами, сюрпою і, звичайно, запальні танці.

Категорія: Мої статті | Додав: vova (15.03.2016)
Переглядів: 120 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: