Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

Відбулося засідання районної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї

11 грудня під головуванням керівника апарату адміністрації Ігоря Крутенчука відбулося засідання районної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

На засіданні координаційної ради було підведено підсумки проведення щорічної акції “16 днів проти насильства” в районі та затверджено План роботи ради на 2016 рік.

Впродовж останніх років з 25 листопада по 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція “16 днів проти насильства”, метою якої є привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій з метою захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві. Адже, насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки, діти та люди похилого віку.

Відкриваючи засідання Ігор Іванович відзначив: «Проблема домашнього насильства є досить поширеною та болючою для українського суспільства. Відтак питання відповідальності держави за захист і надання допомоги своїм громадянам стало одним  з найгостріших. Подолання насильства в сім'ї чи побутового насильства сьогодні є на порядку денному ООН, Ради Європи та інших міжнародних структур, членом яких є Україна. Так само це питання має бути на чільному місці у діяльності наших органів державної влади.  Законодавство про попередження насильства в сім’ї наділяє нас досить широкими можливостями щодо звернення до органів та установ за допомогою у ситуації сімейного насильства, що тягне за собою вжиття визначених заходів по його запобіганню. Проте, немає рецепту на усі випадки життя, тому що ситуації можуть бути дуже-дуже різними. У різних людей різні духовно-моральні сили, різні можливості. Те, що один може сам осмислити, зрозуміти і змінити ситуацію, інший зробити не в силах. Тому з проявами насильства боротися просто необхідно для нормального повноцінного життя».

Загалом, протягом 2015 року в Славутському районі зафіксовано 26 випадків скоєння насильства в  сім'ї, всі ці випадки  було скоєно в стані алкогольного сп’яніння. З них у 16 випадках постраждалими від насильства в сім'ї стали жінки, у 4 випадках насильство скоєно щодо неповнолітніх дітей, має місце 1 випадок скоєння насильства щодо престарілої особи. А також зафіксовано 2 випадки домашнього насильства дітей стосовно батьків.

Відповідно до Плану заходів з проведення Національної кампанії «Стоп насильству!» на період до 2015 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України, розпорядженням голови Славутської райдержадміністрації від 16.11.2015р. №432/2015-р затверджено план заходів щодо проведення в районі Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

На виконання даного розпорядження в бібліотеках району організовано тематичні полички, інформаційні куточки, книжкові виставки з питань запобігання насильству в сім’ї, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків,  профілактики ВІЛ/СНІДу. У районній центральній бібліотеці з 25  листопада 2015 р. організовано тематичну викладку роздаткового матеріалу, який розповсюджувався серед населення під час акції.

У загальноосвітніх навчальних закладах району з 25 листопада по 10 грудня 2015р. організовано проведення просвітницько-профілактичних заходів з протидії проявів насильства та жорстокого поводження серед дітей та над ними.

Протягом жовтня-листопада 2015 р. серед учнів 5-11 класів навчальних закладів району було проведено моніторингове дослідження рівня обізнаності учнівської молоді стосовно проблематики насильства та його проявів.

До роботи у даному напрямку було залучено представників відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, служби у справах дітей райдержадміністрації, Славутського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Славутського відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області, а також представників місцевих фельдшерських пунктів та лікарів сімейної медицини.

Активну участь учні навчальних закладів району взяли у написанні листівок до батьків на тему: «Як діти хотіли б, щоб до них ставилися найближчі їх люди».

В рамках діяльності мобільного консультпункту при пологовому відділені та жіночій консультації Славутської ЦРЛ 07.12.2015 для вагітних жінок проведено бесіду на тему “Сім'я - простір без насильства, роздано буклети “Насильство в сім'ї”, “Сімейний конфлікт: як уникнути сімейної дисгармонії”.

Крім того, в рамках акції, Славутським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації, службою у справах дітей райдержадміністрації, працівниками правоохоронних органів, засобами масової інформації проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота серед сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, щодо проблем насильства в сім’ї або реальної загрози його вчинення.

На офіційному веб-сайті райдержадміністрації та міськрайонній газеті «Трудівник Полісся» активізовано інформаційно-просвітницьку роботу серед населення шляхом розміщення інформаційних матеріалів на відповідну тематику.

По завершенню розгляду першого питання порядку денного присутні затвердили план роботи на 2016 рік

Категорія: Мої статті | Додав: vova (02.02.2016)
Переглядів: 169 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: