Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

Війна: інтернаціональний вимір

Щорічно 15 лютого відзначається День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав. Саме у цей день далекого 1989 року останній радянський солдат покинув землю Республіки Афганістан, на якій протягом десятиліття точилася кривава війна.

12 лютого в Славутській районній центральній бібліотеці пройшов районний захід до Дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав та з нагоди 26-ї річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан.

У заході взяли участь заступник голови райдержадміністрації Руслан Броніч,  заступник голови районної ради Петро Притуляк, голова громадської організації Спілки ветеранів Афганістану Олександр Семенюк, голова спілки офіцерів України, голова громадської організації «Майдан», афганець- Володимир Скомороха, учасник війни в  Афганістані Володимир Бродюк та учні старших класів навчальних закладів району.

На початку заходу до присутніх звернулися заступник голови райдержадміністрації Руслан Броніч та заступник голови районної ради Петро Притуляк. У своєму слові вони наголосили на тому, що вшанування пам’яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів, які проявивши героїзм, самопожертву та  великий патріотизм поклали своє власне життя за суверенітет і територіальну цілісність чужої країни є обов’язком кожного з нас. Тим же, хто пройшов   випробування «гарячими точками» і гідно виконав свій військовий обов’язок,  посадовці щиро побажали міцного здоров’я, благополуччя в родинах, і звичайно, ж мирного неба над головою.

Далі, протягом майже години, присутні поринали в спогади про ту страшну війну. Запрошені розповідали дітям про те, як вони виконували свій інтернаціональний обов’язок, згадували своїх бойових побратимів, бойові операції у яких брали участь. Розповідаючи про війни на територіях інших держав чітко проводилися паралелі між сьогоднішньою неоголошеною війною на Сході України.

«Війна, де б вона не була – це завжди людські втрати….Ще рік тому, ми не знали дуже багатьох слів пов’язаних з війною, тепер же майже кожну родину, так чи інакше опалило полум’я військових дій» -, зазначив голова громадської організації «Майдан», афганець Володимир Скомороха. Також Володимир Іванович розповів  про участь наших земляків у бойових діях на Сході України, про допомогу, яку надають небайдужі славутчани, аби підтримати наших бійців сьогодні. Діти з захопленням та неприхованою цікавістю сприймали усю інформацію, в окремих моментах на очах присутніх починали виблискувати сльози.

Також у пам’ять про всіх, хто не повернувся з війни, про тих, хто пішов з життя у мирний час, було оголошено хвилину мовчання.

 Особливу атмосферу заходу створили виступи вихованців Берездівської дитячої школи мистецтв. По завершенню заходу в знак вдячності та поваги діти подарували запрошеним на захід учасникам квіти.

Що ж, усі ми схиляємо голову перед світлою пам’яттю тих, кому не судилося повернутися з Афганістану, хто загинув захищаючи нас на Сході… Бажаємо народу України, щоб біль війни назавжди залишився в минулому, а наше мирне життя до країв було наповнене добробутом.

Категорія: Мої статті | Додав: vova (24.02.2015)
Переглядів: 125 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: