Вітаю Вас, Гість

  Про заходи з підготовки та відзначення в районі  200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка

         

В закладах культури і освіти другого кварталу 2013 року періоду    проведено ряд  заходів з підготовки та відзначення в районі  200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка».

 У районній центральній бібліотеці у квітні проведено конференцію «Великий син великого народу», організовано книжкову виставку «Твоя, Кобзарю, слава не вмре, не загине».

У районній дитячій бібліотеці було представлено  виставку одного автора          «Шевченко – України син», проведено інформаційну годину про лауреатів Шевченківської премії в галузі літератури «Під знаком Т.Г. Шевченка»,  бібліовояж «Золоті зерна поезії Шевченка».

У сільських бібліотеках-філіалах також проведені заходи:

«Священна та година, коли Кобзар до рук бере дитина» - конкурс декламаторів (с. Клепачі);

«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» - літературна година (с. Піддубці);

«Кобзарю, знов до тебе я приходжу» -  літературна година (с. Марачівка);

«Щире і добре Тарасове слово» - тематична поличка (с. Понора);

«Тарас Григорович Шевченко і Поділля» - історико-літературне дослідження (с. Дяків);

«І цвіт на камені Шевченка пам’ятає»  - літературно – музична композиція (с.Губельці);

«Іду з дитинства до Тараса» -  Шевченківські читання (с. Ганнопіль);

«Моя дорога до Шевченка» - літературна година (с. Сьомаки);

«Шевченкове слово в віках не старіє» - літературна година (с. Ставичани).

За вказаний період у Жуківському, Манятинському,  Киликиївському НВК проведено конференцію «Геній людства».

 У Цвітоському НВО, Берездівському, Горицькому, Малоснитському НВК  підготовлено літературно – музичну композицію «Ти живий, Кобзарю, у серцях у нас».

Виховні години про Т.Шевченка - поета та художника проведено у Варварівському, Губелецькому, Перемишельському НВК.

У Великоскнитському, Малоправутинському, Киликиївському, Крупецькому НВК відбувся конкурс декламаторів поезій Тараса «Твої вірші - сучасних днів окраса».

У пришкільних  оздоровчих таборах  проведено цікаві вікторини знавців творчості Т.Шевченка.

Забезпечено впорядкування, належний догляд і благоустрій прилеглої території до пам’ятників, пам’ятних знаків Т.Г.Шевченку в населених пунктах району.

Відділом культури райдержадміністрації організовано вивчення стану пам’яток та об’єктів, що знаходяться в районі, пов’язаних з ім’ям Т.Г.Шевченка, вжито заходів щодо їх збереження.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, відділи освіти, молоді та спорту, культури райдержадміністрації сприяють членам громадських та благодійних організацій у їх діяльності щодо вшанування пам’яті та популяризації творчості Тараса Шевченка.

Матеріали з підготовки та відзначення в районі 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка  висвітленні у ЗМІ : «Донесли слово Кобзаря», «Шевченко у наших серцях», «Я розкажу тобі, Тарасе»   - міськрайонна газета «Трудівник Полісся»  від 4 квітня 2013 р. №14;  «Залюблені у книгу»   від 11 квітня 2013 р. №15.

 

6 березня 2014 року відбувся поетичний марафон «Жива душа поезії Шевченка», організований працівниками бібліотечної системи  спільно з відділом освіти, молоді та спорту. Він зібрав 23 кращих читців, які декламували поезії Тараса, знайомили присутніх з актуальним словом Кобзаря.  Відбулася он-лайн конференція «Хмельниччина читає Шевченка». Також в березні було проведено поетичний флешмоб «Слово, пісня, душа Кобзарева, ви – окраса й суть мого життя». Пройшло засідання  клубу поетів і письменників Славутчини «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».

У районній дитячій бібліотеці організовано годину поезії в рамках обласного свята «Іду з дитинства до Тараса». Підведено підсумки І етапу обласного конкурсу юних дарувань «Кобзарики».

9 березня 2014 року у будинку культури с.Старий Кривин проведено літературно-музичну композицію «Дзвенять Кобзареві струни». В с.Ганнопіль пройшли урочистості та покладання вінків та квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку.

Цікавою була ілюстрована лекція, приурочена 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка, підготовлена викладачами та учнями Берездівської районної дитячої школи мистецтв.

У сільських бібліотеках-філіалах також були проведені відповідні заходи:

«Заповіт Кобзаря» - літературно-музична композиція (с. Понора);

«Стежками творчості генія» - літературні читання (с.Полянь);

«З думкою про Кобзаря» - поетична година (с.Крупець).

З нагоди відзна­чення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка 11 лютого у районному будинку культури пройшов творчий звіт майстрів та аматорів народного мистецтва Славутського району, а також  виставка декоративно-при­кладного та ужиткового мистецтва.

Районне свято, присвячене Тарасу, було проведено на базі Берездівського навчально-виховного комплексу. Вчителі української мови та літератури взяли участь у конкурсах на кращу розробку виховного заходу,  конспекту уроку про Кобзаря.

Майже 400 школярів взяли участь у  українознавчій грі «Соняшник», яка була присвячена видатному ювіляру. Майже 25 учнів взяло участь у конкурсі власних поезій            «Садок Шевченкових надій», присвячених Тарасові.

            Виховний захід «Шевченко – це народ» відбувся у Цвітоському навчально-виховному об’єднанні.. На ньому були присутні представники  райдержадміністрації. На виконання  заходів у всіх навчальних закладах проведено літературно – музичні композиції, тематичні вечори, виховні години.

            У школах району було проведено конкурси рефератів, творчих робіт, малюнків. Найактивнішими при проведенні були школярі Лисиченського, Малоскнитського, Крупецького, Улашанівського,  Киликиївського,  Берездівського НВК.

           У Губелецькому НВК  проведено святкове дійство «Шевченко в серці моїм»,  на якому учні презентували власні проекти, читали вірші Кобзаря.  «Серед світу, серед нас буде вічно жить Тарас» - така назва виховного заходу, підготовленого у Іванівському НВК. Театралізоване дійство «То була дивовижна зоря» провели учнівський та вчительський колективи Хвощівського НВК. «Шевченкові думки переживуть віки» - під такою назвою пройшло свято Тараса у Мухарівському НВК.

              У всіх школах було розгорнуто виставки творів, виготовлено літературні газети про Шевченка. Наймасовіші,  найоригінальніші конкурси стінгазет пройшли у Цвітоському НВО, Хоровецькому НВК.

Методичним кабінетом підготовлено мультимедійну  презентацію «На Славутчині лунає слово Кобзаря», виготовлено буклети  про відзначення 200- річчя від дня народження Шевченка.

Всі  заклади освіти та культури взяли участь у підготовці та проведенні заходів на відзначення ювілею Тараса Шевченка.

 Забезпечено впорядкування, належний догляд і благоустрій прилеглої території до пам’ятника Т.Г.Шевченку в с.Ганнопіль.

Відділом культури райдержадміністрації організовано вивчення стану пам’яток та об’єктів, що знаходяться в районі, пов’язаних з ім’ям Т.Г.Шевченка, вжито заходів щодо їх збереження.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, відділи освіти, молоді та спорту, культури райдержадміністрації сприяють членам громадських та благодійних організацій у їх діяльності щодо вшанування пам’яті та популяризації творчості Тараса Шевченка.

На офіційному веб-сайті районної державної адміністрації, сайті відділу культури райдержадміністрації були розміщені  матеріали з підготовки та відзначення в районі 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, а також  забезпечено висвітлення у ЗМІ відповідних заходів: міськрайонна газета «Трудівник Полісся»  від  16 січня 2014 р. №3 «Готуємось до 200-річчя Т.Г.Шевченка», «Сила слова Тараса», «Шевченко повертається додому», «Садок Шевченкових надій»; від 13 лютого 2014 р. №7 «Вшановуємо Шевченка»; від 20 лютого 2014 р. №8 «Наш Шевченко Тарас – сонце України», від 27 лютого 2014 р. №9 «Кобзар», «Пам'ять про тебе», від 6 березня 2014 р. № 10 «Ідемо до Тараса», «За святі ідеали Т.Шевченка», від 13 березня 2014 р. №11 «Духовна велич Кобзаря», «Вклоняємось тобі, Кобзарю!», «Жива душа поезії Шевченка», від 20 березня №12 «Епоха Шевченка», «Слово Кобзаря луна й сьогодні», «Про що я розповів би Кобзареві…».