Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Мої статті

Найтаємничніше свято літа - свято Івана Купала

У ніч з 6 липня на 7 липня з давніх давен українці святкують найтаємничніше свято літа - свято Івана Купала

Цей день заповнений обрядами, пов'язаними з водою, вогнем і травами: багаття, вінки, купання. У багатьох українських селах воно досі не втратило свого сакрального значення і відзначається урочисто і пишно, як от в селі Крупець.

Так, 6 липня на території біля Крупецького сільського будинку культури відбулося величезне народне дійство «Ой на Івана на Купала». Для односельців та гостей села цікаве й незабутнє свято організували, об’єднавши творчі зусилля, учасники художньої самодіяльності та фольклорні колективи  Крупецького, Колом’євського  та Полянських клубів, вокально-інструментальний колектив ВІА "Форманта" Крупецького СБК під керівництвом Валерія Михалюка, творча молодь села.

 Зі святом присутніх привітали  заступник голови райдержадміністрації Петро Притуляк,  який подякував організаторам, учасникам та гостям свята, всім, хто не байдужий до культури та традицій українського народу, завідувач сектору культури та туризму Славутської райдержадміністрації Валентина  Бражук, голова Крупецької сільської ради Валерій Михалюк.  


Глядачам була запропонована велика концертно-розважальна програма з елементами народних традицій, а також молодіжна дискотека біля купальського вогнища, де всі танцювали стільки, скільки вистачало сил.  Організатори попрацювали на славу і не дали нудьгувати гостям свята ані хвилини.З ініціативи місцевого підприємця Степана Шмата на свято завітали вершники в козацькому вбранні, які продемонстрували вправність верхової їзди. А пізніше радо катали усіх дітлахів, від яких впродовж дійства не було відбою.

Почалося «купальське» дійство хороводом дівчат, убраних у вишиванки та у вінках. Взявшись за руки і співаючи купальських пісень, вони водили «кривий танок» навколо гілки верби, так званого Купала, та Марени. А після, взявши свої вінки і з найсокровеннішими бажаннями пустили їх на воду.

Насамкінець, за старовинною традицією, охочі почали стрибати через розкладене багаття. За народними повір’ями, стрибнувши через полум’я, людина могла очиститися від усього злого. А якщо молоді люди у парі, взявшись за руки, перестрибнуть через вогонь і не розіжмуть долоні, то вважалося, що їх не зможе роз’єднати уже нічого.

Категорія: Мої статті | Додав: vova (11.10.2016)
Переглядів: 461 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: